Про нас

 

Вовчанський технікум механізації сільського господарства, як навчальний заклад, був створений Постановою Ради народних комісарів у жовтні місяці 1931 року на базі професійно-технічної школи з метою підготовки, перепідготовки, підвищення кваліфікаційного рівня робітників, фахівців середньої ланки, спеціалістів та керівного персоналу сільського господарства України.

Починаючи з 1997 року у навчальному закладі відбулися позитивні зміни, які в подальшому вплинули на розвиток технікуму, так 29.05.1997 року Постановою Кабінету Міністрів України № 526 створена Вовчанська філія Красноградського технікуму механізації сільського господарства ім. Ф.Я.Тимошенка, 17.11.2001 року Постановою Кабінету Міністрів України № 1537 на базі ліквідованої філії був створений Вовчанський технікум Харківського державного технічного університету сільського господарства, а 10.01.2005 року наказом по Харківському національному технічному університету сільського господарства № 01-08/02 змінена назва навчального закладу на Вовчанський технікум Харківського національного технічного університету сільського господарства імені Петра Василенка.
Навчальний процес забезпечує 46 педагогічних працівників, в т.ч. 6 майстрів виробничого навчання, 3 лаборанта. За 90 роки своєї діяльності технікум підготував 13648 студентів

За підсумками роботи за 2002 рік технікум нагороджено Дипломом Лауреата Міжнародного Академічного Рейтингу популярності та якості «Золота Фортуна», Дипломом «За розвиток і вагомий внесок науково- технічної творчості» 2004 року, Дипломом «Виховна робота як фактор гуманізації та гуманітаризації навчально-виховного процесу» 2005 року.

На відповідних етапах навчання студенти отримують:

  1. Освітній рівень – повну загальну середню освіту
  2. Кваліфікований робітник – тракторист-машиніст – водій автотранспортних засобів – оператор комп’ютерного набору
  3. Освітньо-кваліфікаційний рівень – молодший спеціаліст за спеціальностями: технік–механік та бухгалтер
 В останні роки більша частина випускників після закінчення навчального закладу навчається в Державному біотехнологічному університеті  (так як за угодою про співробітництво з університетом всі випускники технікуму мають право вступати на ІІІ курс до університету)

Відповідно ліцензій АВ № 395802 надання освітніх послуг з одержанням професійної освіти студенти проходять підготовку з робітничих професій і отримують посвідчення:

  • Тракторист – машиніст (категорія А)
  • Водій автотранспортних засобів (категорії В,С)
  • Оператор комп’ютерного набору
  • Електромонтер ІІІ розряду